top of page
iOS 14 - Wady i Zalety Bety

Witajcie jeżeli planujecie instalację iOS 14 beta 1 to ta wersja systemu jak każda beta ma wady i to nie mało. Pierwsza najważniejsza wada to, iż jak chcecie korzystać z danych pakietowych operatora to nie zawsze to działa bywa to różnie i w zależności od aplikacji Safari nie widzi internetu ale już Spotify tak chociaż nie zawsze.

 

Drugą dużą wadą systemu iOS 14 Beta 1 jest gdy chcielibyśmy wysłać zdjęcia na Facebooka czy Instagram musimy wybrać najpierw zdjęcia aby były widoczne zdjęcia gdy po wejściu na wyżej wspomniane portale wybierzemy opcje nie dodania zdjęć mimo bycia w galerii nie będzie możliwości ich dodania.

Interfejs w połowie z jakiś nie znanych przyczyn czasami jest normalnie w naszym ojczystym języku ale czasami po angielsku nie jest to jakaś duża wada ale zawsze jest minus na niekorzyść iOS 14 Beta 1.

Bateria na iOS 14 Beta 1 ucieka jak szalona gdy na iPhone SE 2020 do tej pory wytrzymała w trybie mieszanym 1 do 1,5dnia w moim użytkowaniu dziś przy becie ledwo do wieczora starcza bateria jak tego nie poprawią będzie nie ciekawie wiem iPhone SE 2020 nie ma dużej baterii ale to zawsze optymalizacja systemu sprawiała iż nawet mała bateria trzymała długo.

Ale żeby nie mówić tylko o wadach systemu warto dodać, że system ma masę zalet nawet jak na Betę.

Najfajniejszą moim zdaniem nowością są Widżety  można dodać takie jak Pogoda, mapy czy stos inteligentny najfajniejsza opcja bo za sprawą jednego widżetu mamy kilka jak zdjęcia, kalendarz, mapy, odtwarzana ostatnio muzyka czy muzyka więc za jednym razem mamy kilka przydatnych informacji na naszym ekranie telefonu.

IMG_0362.PNG

Kolejną fajną funkcją jest obraz w obrazie pozwala to na oglądanie filmu i jednocześnie przeglądanie Facebooka lub odpisywanie SMS bez przerywania oglądania czegoś na Apple TV czy w Safari. Opcja obrazu w obranie nie działa w przypadku YouTube co mnie rozczarowało ale cóż nie wszystko można mieć od razu. Film można oglądać albo na dole ekranu albo na górze nie ma swobodnego ustawienia ale takowy film można dopasować do swoich preferencji czyli dopasować rozmiar.

IMG_0365.PNG

Od teraz gdy przewiniemy ekrany do końca prawej strony mamy posortowane aplikacje w foldery (bibliotekę aplikacji) jest to fajna opcja ale Ja osobiście uważam za mało potrzebną bo prawie w ogóle z tego nie korzystam ale jak są osoby co nie grupują appek to fajna opcja dla takich osób. 

iOS 14 bardzo jest inspirowany rzeczami z Androida tymi co się przyjęły jak widżety czy obraz w obrazie, który tam jest od Androida 8.0 a w przypadku innych producentów za sprawą nakładki producenta już wcześniej.

 

Doszło wiele innych aplikacji jak tłumacz na razie dla nas mało użyteczne bez języka Polskiego chyba, że znacie Angielski i chcecie przetłumaczyć na Hiszpański, Niemiecki czy nawet Rosyjski to wtedy jest ok.

Siri została odświeżona teraz nie wyświetla się na cały ekran ale jest w postaci małej kuli która będzie się z nami komunikować ponownie języka ojczystego brak ale po tylu latach Siri nie liczył bym na język Polski.

Podsumowując iOS14 Beta 1 ma wiele wad ale jak byście się zastanowili na instalację jej miejcie na uwadze, iż nie zawsze możecie mieć internet z pakietu danych operatora w aplikacjach czy Safari problemy z przesłaniem zdjęć na wspomniane portale społecznościowe. Bateria schodzi szybko i w przyadku SE 2020 nie starcza na cały dzień gdzie wcześniej było zupełnie inaczej.

 

Ja w tej fazie systemu ani nie polecę ani nie odradzę musicie sami się zastanowić czy z takimi problemami możecie żyć najprawdopodobniej do września bo wtedy ma się ukazać oficjalnie iOS 14 pozbawiony wspomnianych błędów.

 

System nie ma problemu z wydajnością w wyniku dodania nowych rzeczy które potrzebują zasobów RAM czy procesora niż zwykły prosty iOS 13 bez takowych funkcji

IMG_0364.PNG

Podoba ci się?

Kliknij i postaw mi kawę

Wpłać darowiznę przez PayPal
  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube
  • TikTok
bottom of page